aguja

Kullanım örnekleri

aguja
needle
icon arrow

needle

Part Of Speech: noun


Definition: A fine, sharp implement usually for piercing such as sewing, or knitting, acupuncture, tattooing, body piercing, medical injections, etc.

Example: The seamstress threaded the needle to sew on a button.


Definition: Any slender, pointed object resembling a needle, such as a pointed crystal, a sharp pinnacle of rock, an obelisk, etc.


Definition: A fine measurement indicator on a dial or graph, e.g. a compass needle.

Example: The needle on the fuel gauge pointed to empty.


Definition: A sensor for playing phonograph records, a phonograph stylus.

Example: Ziggy bought some diamond needles for his hi-fi phonograph.


Definition: A needle-like leaf found on some conifers.


Definition: A strong beam resting on props, used as a temporary support during building repairs.


Definition: (usually preceded by the) The death penalty carried out by lethal injection.


Definition: A text string that is searched for within another string. (see: needle in a haystack)

icon arrow

needle

Part Of Speech: verb


Definition: To pierce with a needle, especially for sewing or acupuncture.


Definition: To tease in order to provoke; to poke fun at.

Example: Billy needled his sister incessantly about her pimples.


Definition: To form, or be formed, in the shape of a needle.

Example: to needle crystals

En İyi Tur-Eng Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.