meşe ağacı

Kullanım örnekleri

meşe ağacı
oak
icon arrow

oak

Phonetic: "/əʊk/"

Part Of Speech: noun


Definition: A deciduous tree with distinctive deeply lobed leaves, acorns, and notably strong wood, typically of England and northeastern North America, included in genus Quercus.


Definition: The wood of the oak.


Definition: A rich brown colour, like that of oak wood.


Definition: Any tree of the genus Quercus, in family Fagaceae.


Definition: Any tree of other genera and species of trees resembling typical oaks of genus Quercus in some ways.


Definition: The outer (lockable) door of a set of rooms in a college or similar institution. (Often in the phrase "to sport one's oak").


Definition: The flavor of oak.

icon arrow

oak

Phonetic: "/əʊk/"

Part Of Speech: verb


Definition: To expose to oak in order for the oak to impart its flavors.

icon arrow

oak

Phonetic: "/əʊk/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Having a rich brown colour, like that of oak wood.


Definition: Made of oak wood or timber

Example: an oak table, oak beam, etc

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.