silogismo disyuntivo

Kullanım örnekleri

silogismo disyuntivo
disjunctive syllogism
icon arrow

disjunctive

Phonetic: "/dɪsˈdʒʊŋktɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: A disjunction.


Definition: (grammar) A disjunct.

icon arrow

disjunctive

Phonetic: "/dɪsˈdʒʊŋktɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Not connected; separated.


Definition: (grammar, of a personal pronoun) Not used in immediate conjunction with the verb of which the pronoun is the subject.


Definition: Tending to disjoin; separating.


Definition: Relating to disjunct tetrachords.


Definition: Of or related to a disjunction.

icon arrow

syllogism

Phonetic: "/ˈsɪlədʒɪz(ə)m/"

Part Of Speech: noun


Definition: An argument whose conclusion is supported by two premises, of which one contains the term that is the predicate of the conclusion, and the other contains the term that is the subject of the conclusion; common to both premises is a term that is excluded from the conclusion.


Definition: A trick, artifice; an extremely subtle, sophisticated, or deceptive argument; a sophism.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!