türev işlemler

Kullanım örnekleri

türev işlemler
derivative transactions
icon arrow

derivative

Phonetic: "/dɪˈɹɪvətɪv/"

Part Of Speech: noun


Definition: Something derived.


Definition: A word that derives from another one.


Definition: A financial instrument whose value depends on the valuation of an underlying asset; such as a warrant, an option etc.


Definition: A chemical derived from another.


Definition: The derived function of a function (the slope at a certain point on some curve f(x))


Definition: The value of this function for a given value of its independent variable.

icon arrow

derivative

Phonetic: "/dɪˈɹɪvətɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Obtained by derivation; not radical, original, or fundamental.

Example: a derivative conveyance; a derivative word


Definition: Imitative of the work of someone else.


Definition: Referring to a work, such as a translation or adaptation, based on another work that may be subject to copyright restrictions.


Definition: Having a value that depends on an underlying asset of variable value.


Definition: Lacking originality.

icon arrow

transactions

Part Of Speech: noun


Definition: The act of conducting or carrying out (business, negotiations, plans).

Example: The transaction was made on Friday with the supplier.


Definition: A deal or business agreement.


Definition: An exchange or trade, as of ideas, money, goods, etc.

Example: I made the transaction with the vendor as soon as she showed me the pearls.


Definition: The transfer of funds into, out of, or from an account.


Definition: An atomic operation; a message, data modification, or other procedure that is guaranteed to perform completely or not at all (e.g. a database transaction).


Definition: (especially in plural) A record of the proceedings of a learned society.


Definition: (in transactional analysis) A social interaction.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!